Színpadi programok

Március 3. – csütörtök

11.00 – 13.00 BBS mozi

13.00 – 13.30 Díszvendég a Tisza tó – MAHART Nyaralóhajózás

13.30 – 14.00 BAHART Regatta – beszélgetés a szervezőkkel
Ligeti Zoltán Yacht Charter Guru, Bahart vezetés

14.00 – 14.30 MEGNYITÓ
Ganczer Gábor – vezérigazgató, Hungexpo
Holchauser András – főtitkár, MVSZ
Érdi Mári – olimpikon, MVM SE

14.30 – 15.00 Vedd el! Vedd fel! Viseld! Tedd vissza! VMSZ Mentőmellény állvány – START
Bagyó Sándor – VMSZ elnök
Kmetty József – KÜRT zrt. vezérigazgató
Ganczer Gábor – HUNGEXPO vezérigazgató
Holczhauser András – MVSZ főtitkár

15.00 – 15.30 BBS Újdonság Pályázat díjkiosztó
Ganczer Gábor – HUNGEXPO vezérigazgató
Holczhauser András – MVSZ főtitkár
Érdi Mári – olimpikon, MVM SE

15.30 – 16.00 Újdonság Pályázat Kerekasztal a díjazottakkal – Hajók kategória

  • I. helyezett: AQWIA Kft.
    „WIA CC Elektromos hajó” elektromos hajómodell (dr. Viszkei András)
  • II. helyezett: DDD Manufaktúra Kft.
    „Portless, napelemes, elektromos, felfújható katamarán család” elektromos hajómodell
  • III. WATERFRONT BALATON Kft.
    „Phantom 26 elektromos hajó” elektromos hajómodell
  • Legjobb Hazai Fejlesztés Különdíj: AQWIA Kft.
    „WIA CC Elektromos hajó” elektromos hajómodell
  • Legzöldebb Termék Különdíj: WATERFRONT BALATON Kft.„Phantom 26 elektromos hajó” elektromos hajómodell

16.00 – 16.30 Újdonság Pályázat Kerekasztal a díjazottakkal – Kiegészítő kategória

  • I. helyezett: Kovács Tamás
    „3D nyomtatott 100%-ban természetes és megújuló anyagokból készült vízi járművek és alkatrészek” (Kovács Tamás)
  • II. helyezett: SZTRATO Kft.
    „OXLEY® önstabilizáló bőszeles vitorla” terméke (Gerő András)

16.30 – 17.00 Balaton Szóló – Nelson Flottalízing
Varga Lajos, Scharf Máté, Déry Attila, Lillik Ákos

17.00 – 18.00 BBS mozi

Március 4. – péntek

10.00 – 11.00 BBS mozi

11.00 – 11.30 Amatőr hajóépítők közössége

11.30 – 12.00 Binnen Jolle építés/teszt
Vincze Gábor

12.00 – 12.30 FD sikerek Domokos András

12.30 – 13.00 „Raffica 30” és a 4 tó győzelem – Király Zsolt és csapata

13.00 – 13.30 Hidegen Légió – Balaton egész évben
Bagyó Sándor, Gerő András, Tóth Balázs

13.30 – 14.00 Kikötői lehetőségek
Gerő András, Böröcz István, Bagyó Sándor, Viszkei András

14.30 – 15.00 F18 katamarán kalandok St. Barth – Székely András, Lovas Zsolt

15.00 – 15.30 Díszvendég – Hortobágyi Nemzet Part – A madárrezervátum

15.30 – 16.00 Tokyo2020 a színfalak mögött: Böröcz Bence

16.00 – 17.00 Díszvendég KÖTIVIZIG lassan 50 éves az ország második legnagyobb tava

16.30 – 17.00 A tengeri vitorlásoktatás kihívásai – Méder Áron, Horváth Csaba, Gál József, Vass Tibor

17.00 – 18.00 BBS mozi

Március 5. – szombat

10.00 – 11.00 BBS mozi

11.00 – 11.30 Díszvendég – előadás a Tisza-tó Vízisportjáról és Kikötő fejlesztéseiről

11.30 – 12.00 Balaton Solar Boat Challenge
A Balaton Solar Boat Challenge szervezői: Pannon Egyetem, Magyar Vitorlás Szövetség, Veszprém – Balaton Európa Kulturális Fővárosa 2023, Balatonalmádi Önkormányzat
Irigyi Blanka BME, Holchauser András MVSZ

12.00 – 12.45 Kékszalag 2022 35 láb
Decision 35 – Petrányi Zoltán
Decision 35 – Virág Flóra
Decision 35 – Kreskai György
Decision 35 – Behek István
Decision 35 – MKB?!
Ventilo 35 – Váradi Szabó János
Székely András – Ventilo 28

12.45 – 13.30 Kékszalag 2022 35 láb felett
Pauger – Baart 40 – Büki Gábor
AC 45 Light Wind – Vándor Róbert
AC 45 Light Wind – Kaiser Kristóf
Pauger 50 – Józsa Márton

13.30 – 14.30 Egy olimpiai ezüst ára – Berecz Zsombor

14.30 – 15.00 Rolex MSRWild Joe beszámoló, Józsa Márton és csapata

15.00 – 15.30 Women On Water

15.30 – 16.00  4Ladies Cup-Hungary
Galla Viktória, Sabján Annamária, Kakas Máté, Tóth Viktória

16.00 – 16.30 Foiling sikerek
Lovas Zsolt – Moth
Szamódy Tamás – WASZP
Munka Márton – WASZP
Kaiser Kristóf – Moth (sk)

16.30 – 17.00 Soling sikerek, Varjas Sándor és csapata, Wossala György és csapata
Wossala György, Wossala Kristóf, Vezér Károly
Varjas Sándor, Kocsis László, Meretei Gábor

17.00 – 18.00 BBS mozi

Március 6. – vasárnap

10.00 – 11.00 BBS mozi

11.00 – 11.30 WORLD SAILING IFJÚSÁGI VILÁGBAJNOKSÁG OMÁN
Vida Róza, Nagy Bendegúz, Morvai Bálint, Morvai Anna, Tóth Attila és Borda Levente, Kis-Szölgyémi Luca és Ugron Hanna, Takácsy Levente

11.30 – 12.00 Az év vitorlázói
Érdi Mári, Fehér Boróka, Tóth Attila – Borda Levente

12.00 – 12.30 Díszvendég – Tisza tó – PET KUPA – a természet védelmében

12.30 – 13.00 29-er sikerek, Tóth Attila és Borda Levente (SVE)

13.00 – 13.30 Modern vitorlázat – Quantum Sails, Rauschenberger Miklós

13.30 – 14.00 Virtual Sailing – Méder Áron

14.00 – 14.30 BME Solar Boat Team – Napelemes hajóépítés Magyarországon
Ilinyi Blanka és csapata

14.30 – 15.00 3D hajóépítés, MINI 6.50, Class40, Kovács Tamás

15.00 – 15.30 Kaláka regatta – Légrádi Márkó

15.30 – 16.00 Díszvendég – DIMITRY LAJSUK – Az ember alkotta Paradicsom

16.00 – 16.30 BBS mozi

A szervezők a programváltozás jogát fenntartják